Witaj w miejscu, gdzie Twój pies jest najważniejszy!

Warsztaty pierwszej pomocy psom, Ewa Pawlikowska

Warsztaty pierwszej pomocy psom, Ewa Pawlikowska

Warsztaty odbędą się 19 marca 2016 (sobota) w Szczecinie.

PROWADZĄCA:
Ewa Pawlikowska – zoolog, trener szkolenia psów, konsultant behawioralny, petsitter oraz przewodnik psa tropiącego. Od ponad 5 lat zdobywa doświadczenie poprzez rozwiązywanie problemów behawioralnych w trakcie konsultacji i prowadzenia szkoleń dla psów; pracy z własną suczką po przejściach a także dzięki treningom tropienia użytkowego, które głównie opiera się na utrzymaniu właściwego poziomu emocji psa. Współpracuje z bełchatowskim schroniskiem dla zwierząt, zajmując się rehabilitacją zachowań psów „problemowych”, jak i poradami dla świeżo upieczonych właścicieli.

ZAGADNIENIA PORUSZANE PODCZAS WARSZTATÓW:
1. Prawne aspekty udzielania pierwszej pomocy zwierzętom
2. Apteczka pierwszej pomocy
3. Zasady nakładania opatrunków
4. Podstawy anatomii i fizjologii psa
5. Prawidłowe parametry życiowe i ich kontrola
6. Zachowania sygnalizujące stan zdrowotny i emocjonalny zwierzęcia
7. Zachowanie na miejscu zdarzenia
8. Bezpieczeństwo człowieka udzielającego pomocy rannemu psu
9. Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach:
• wypadek drogowy
• zatrzymanie oddechu i akcji serca
• krwotoki i zranienia
• podtopienie/porażenie prądem
• pogryzienie/postrzelenie
• ukąszenie/użądlenie/zatrucie/zadławienie/udar cieplny
• oparzenie/odmrożenie
• złamanie/ciało obce/paraliż/padaczka
• skręt żołądka
• szok
• krwawienie z nosa/wymioty/biegunka/gorączka
• komplikacje przy porodzie

CZAS TRWANIA KURSU:
Czas trwania kursu wynosi około 8 godzin (zegarowych), wraz z przerwami. Naprzemienność ćwiczeń praktycznych (bandażowanie, techniki transportu poszkodowanego zwierzęcia, reanimacja na psim fantomie) i wykładów teoretycznych wraz z przykładami zdjęć i filmów zapewnia sprawne przyswojenie nowo nabytej wiedzy.

SPRZĘT:
Uczestnicy ćwiczą resuscytację na profesjonalnym fantomie. Dzięki wielkości odpowiadającej wymiarom przeciętnego psa, fantom wydaje się realnym czworonogiem, przez co kursanci będą mogli w przyszłości lepiej sobie poradzić z zaistniałą sytuacją udzielania pomocy. Fantom pozwala na wykonanie sztucznego oddychania, masażu serca, a także sprawdzenie tętna. Dodatkowo uczestnicy ćwiczą zakładanie opatrunków i bandażowanie na sobie nawzajem. Oprócz ćwiczeń z bandażowania i prawidłowego nakładania materiałów opatrunkowych, na zajęciach uczymy również, jak poradzić sobie w przypadku, gdy pod ręką zabraknie nam apteczki.

KOSZT:
190 zł/os.

Ilość miejsc ograniczona.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają dyplom uczestnictwa w szkoleniu.

Szkolenie odbywa się bez udziału psów.

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest opłata za udział. Dane do przelewu zostaną przesłane e-mailem zwrotnym.

Uprzejmie informujemy, że:
1. Decyduje kolejność zgłoszeń, ale gwarancją miejsca jest wpłata zaliczki. W przypadku rezygnacji uczestnika, opłata nie podlega zwrotowi. Najlepszą opcją jest wtedy znalezienie kogoś na swoje miejsce.
2. W przypadku odwołania warsztatów z powodu uzbierania zbyt małej grupy, zwrot wpłat nastąpi w ciągu max. 7 dni roboczych od dnia ogłoszenia odwołania warsztatów.
3. Koszt uczestnictwa nie obejmuje kosztów noclegu, wyżywienia i dojazdu na miejsce warsztatów. Mimo wszystko podczas zajęć gwarantujemy poczęstunek oraz zarówno ciepłe jak i zimne napoje.

Zapraszamy serdecznie!

Wszelkie pytania proszę kierować na adres: szkola.aport@gmail.com

Categories:

Seminaria